Skalka pri Kremnici

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici sa nachádza v pohorí Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch neďaleko stredovekého kráľovského banského mesta Kremnica. Ako jediný slovenský ľadovec sa hrdo pýši svojou nadmorskou výškou 1252 m.n.m. K dispozícii je bezplatné parkovanie na rozsiahlom parkovisku v blízkosti hlavnej lanovky. Horské stredisko Skalka pri Kremnici ponúka široké možnosti gastronomického vyžitia na 2 miestach v súčasti areálu.

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici

Priamo v stredisku sú vám k dispozícií viaceré možnosti ubytovania a pokiaľ sa tak rozhodnete, stačí si len pripnúť lyže a spustiť sa na zjazdovku obtiažnosti pre akú sa rozhodnete.

Stredisko ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí, z toho dve modré, štyri červené a dve čierne. Všetky trate sú upravované kvalitnou technológiou a spĺňajú tak podmienky aj tých najnáročnejších a pre prípad, že nepatríte k profíkom, pre ktorých je svah druhým domovom, Skalka pri Kremnici je ideálnym miestom, kde začať prebúdzať svoju lyžiarsku vášeň. Stredisko nezabúda ani na snowboardových nadšencov, pre ktorých je vyhradený dostatok priestoru.

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici

Okrem tradičného zjazdového lyžovania si môžu milovníci zimných športov vychutnať na Skalke pri Kremnici takmer 60 km bežeckých tratí, ktoré sú prispôsobené ako začínajúcim bežkárom, tak aj nadšencom tohto klasického športu. Bežecké trate majú certifikát Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a Euroloppet. Čoraz populárnejším v medzinárodnom meradle sa stáva vytrvalostný bežecký pretek Biela stopa, ktorý sa na Skalke pri Kremnici koná každoročne posledný januárový víkend (40. Ročník v roku 2012).

Po kvalitnej lyžovačke a zimnom šantení v snehu je pre návštevníkov k dispozícií Relax centrum priamo v stredisku. Rozmaznávať sa do sýtosti môžete v jednej z piatich sáun, plávaním v bazéne s atrakciami a hraním bowlingu. Pre neúnavných je k dispozícií viacúčelová hala, squash a fitnes centrum.

Priamo v Relax centre sa nachádza recepcia s denným barom, ktorý poskytuje základné občerstvenie pre športujúcich a relaxujúcich návštevníkov. Pri organizovaní športových podujatí a firemných akcií je možné pripraviť pre uzavretú spoločnosť občerstvenie formou bufetových stolov. Reštaurácia v chate LIMBA je denne otvorená počas celého roka. Pred zimnou sezónou pre návštevníkov pripravili obnovu samoobslužnej reštaurácie ako aj novootvorený Skibar.

Chata  Limba

Otváracie hodiny chaty v zimnej sezóne: 08:00 – 22:00. Pre skupiny počas pobytu na Skalke ponúkajú programové 1 a 2 – dňové zájazdy. Kvalitná doprava, sprievodca v jazyku skupiny a špecializovaný certifikovaný sprievodca v danej lokalite sú samozrejmosťou. Ušijú na mieru akýkoľvek zájazd podľa individuálnych požiadaviek a finančných možností skupiny počas celého pobytu na Skalke pri Kremnici.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s