Mlynky

Lyžiarske stredisko Mlynky sa nachádza v južnej časti ako vstup do Národného parku Slovenský raj. Veľkým prírodným bohatstvom národného parku je prevažne smrekový les, úzke kaňony a hlboké rokliny s vodopádmi. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera na okolitých kopcoch s prevýšením od 92 m až po 210 m. Klimatické podmienky v lokalite vytvárajú vynikajúce predpoklady na využívanie zariadenia v zimnom i letnom období.

Lyžiarske stredisko Ski Mlynky

Lyžiarske stredisko Ski Mlynky vám ponúka nielen vynikajúcu lyžovačku, ale taktiež možnosti turistiky, hipoturistiky, lezenia po zamrznutých vodopádov, návštevy Dobšinskej ľadovej jaskyne, Stratenej jaskyne, vodnej priehrady Palcmanská maša, Zejmarskej rokliny, rozľahlú planinu Geravy a mnoho iného. Na Geravy sa môžete dostať aj z obce Dedinky sedačkovou lanovkou. Trasa lanovky je dlhá 2000 m a považuje sa za jednu z najkrajších na SlovenskuLyžiarske stredisko Mlynky je najvýznamnejším lyžiarským strediskom v Slovenskom raji. Ski Mlynky pozostáva z troch lyžiarskych stredískGugeľ, Dedinky a Mlynky – Biele Vody. Na severných svahoch Kruhovej sa nachádza Gugeľ, v doline Bielych vôd stredisko Biele vody a v dedine Mlynky sa nachádza lyžiarske stredisko Dedinky.Lyžiarske stredisko Gugeľ vám ponúka okrem zjazdoviek aj skiservis, bufety, reštaurácie, bar, bezplatné parkovanie. Atrakcie – skiparagliding, ľadová plocha na korčuľovanie, možnosti skialpinistických túr, neudržiavané trasy pre bežkárov, vysokohorská a pešia turistika.

Lyžiarske stredisko Ski Mlynky

Lyžiarske stredisko Mlynky – Biele vody vám ponúka upravenú zjazdovku, ktorú ocenia najmä nenároční lyžiari. Stredisko ponúka aj nočné lyžovanie a upravované bežkárske trate. Ponúka skiservis, požičovňu lyží a predaj športových potrieb, lyžiarsku školu, lyžiarsku škôlku, inštruktora bežeckého lyžovania, pohostinstvo (bufet), reštaurácie. Atrakcie – ľadová plocha na korčuľovanie, skialpinistické túry, ľadolezectvo, vysokohorská a pešia turistika. Lyžiarske stredisko Dedinky vám ponúka príjemnú lyžovačku v zimných mesiacoch. Ocenia ju najmä lyžiari začiatočníci a mierne pokročilí. Stredisko vám ponúka aj reštaurácie, bar, diskotéku, stredisko horskej služby, poštu. Atrakcie – ľadová plocha na korčuľovanie, skialpinistické túry, neudržiavané trasy pre bežkárov, jazero a možnosti vysokohorskej a pešej turistiky.

Komplex Ski Mlynky ponúka množstvo príležitostí na zimné športy – 9 zjazdových tratí, 7 vlekov, 1 lanovka, či 35 km bežkárskych tratí. Návštevníci majú k dispozícii komplex služieb, od požičiavanie lyžiarskej výstroje, až po služby stravovania a ubytovania v areáli komplexu Ski Mlynky.

Hotel Mlynky

Ubytovať sa môžete napríklad v lyžiarskom stredisku Mlynky – Biele vody v hotely Mlynky. Ide o multifunkčný hotelový komplex pozostávajúci z hotela, športového centra a vonkajšieho areálu. Je typom otvoreného hotela, čo znamená, že ponúka doplnkové služby nielen hotelovej klientele, ale aj náhodným okoloidúcim turistom.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s