Lyžiarske stredisko Jasná

Či ste s priateľmi, s rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km smerom východ – západ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Najvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok 2024 m n.m.

Lyžiarske stredisko Jasná Chopok

Stredisko ponúka 45 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 27 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 29 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

V Lyžiarskom stredisku Jasná Chopok sever je možné si zalyžovať na najdlhších zjazdovkách na Slovensku a to v oblastiach Záhradky, Biela Púť a Otupné. Lyžiarske stredisko Jasná Chopok sever leží v regióne Liptov, južne od Liptovského Mikuláša v Demänovskej doline. Obklopuje ho prekrásna príroda Demänovskej doliny. Obec Demänovská Dolina vznikla 1.8.1964, keď bola zo všetkých objektov cestovného ruchu vytvorená samostatná obec s miestnymi časťami Tri studničky, Jaskyne, Repiská, Lúčky a Jasná. Demänovská dolina (najmä jej jaskyne) bola osídlená už v praveku (svedčia o tom viaceré nálezy, napríklad v jaskyni Okno). Na niektorých miestach sa tu ťažila železná ruda, inde stáli salaše, pastierske koliby a drevorubačské domy. Po prvej svetovej vojne sa vybudovali prvé víkendové chaty.

Lyžiarske stredisko Jasná Chopok sever je prepojené s Lyžiarskym strediskom Jasná Chopok juh (Srdiečko a Kosodrevina). Obe strediská tvoria jedinečnú lyžiarsku arénu, ktorá ponúka 10 kilometrov lyžiarskych trás, 11 lanoviek a 17 vlekov. Zakúpené skipasy sú platné v oboch strediskách. V stredisku Jasná Chopok sever sa nachádzajú aj 3 freeride zóny. Usporadúvajú sa tu najväčšie lyžiarske podujatia na Slovensku.

Detského návštevníka poteší Maxiland na Bielej Púti – najväčší detský zimný areál na Slovensku na ploche viac ako 4 000 m2 s tromi pohodlnými pásovými prepravníkmi, so zábavnýMaxiland v Jasnejm animačným programom a celodennou profesionálnou starostlivosťou o dieťa. Rodiny s deťmi si môžu užiť zjazd z výšky 1670 m n.m. po ľahkej trase Turistická dlhej viac ako 4 km. V stredisku je viac než 10 km modrých zasnežovaných trás. Prvú detskú reštauráciu na svahu plnú Bernardínov nájdete v Jasnej v stredisku Otupné. Detičky bude okrem rodičov chrániť dobrý snežný muž YETTI, ktorý sa veľmi rád s každým odfotí.

Dokonalé uvoľnenie, relax a zábavu po lyžovačke ponúkajú moderné hotelové wellness&spa centrá v stredisku a Aquapark Tatralandia, ktorý je od strediska vzdialený len 15 km. Netradičný kulinársky zážitok umožňuje Tatranská večera zážitkov v reštaurácii Von Roll na Lukovej spojená s nočnou jazdou na ratraku. Najväčší Music club v okolí HAPPY END so špičkovou aparatúrou Funktion One je módnou ikonou nočného života v regióne. Club s kapacitou 1000 hostí baví svojich návštevníkov počas celej zimnej sezóny live koncertami, produkciou známych DJov a luxusnými party. Stredisko ponúka aj kvalitné ubytovanie v hoteloch, penziónoch a apartmánoch.

Wellness v Jasná Chopok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s