Zelená voda

Rekreačný areál Zelená voda  sa nachádza vo výbornej lokalite 2 km od Nového Mesta nad Váhom, s ľahkou dostupnosťou. Zelená voda bola umelo vytvorená, v minulosti bol areál využívaný ako bágrovisko. Areál je situovaný v prírodnom prostredí a okrem krásnej panorámy majú návštevníci možnosť vidieť i historickú pamiatku – zrúcaninu Beckovský hrad.  

Zelená voda

Pláže a ich využitie

Zelená voda - rekreantiV Súčasnosti sú v rekreačnom mieste k dispozícií 4 pláže – Pláž Bolt a Pláž Perla sú štrkovito-zatrávnené, čisté a udržiavané. Priemerná teplota vody počas letnej sezóny dosahuje 24 °C.  Neoficiálna naturistická pláž – nudistická pláž bola v roku 2012 zmenšená, pre jej malé využívanie. Pre vášnivých milovníkov rybolovu je ideálna pláž pri rybárskom dome, kde sa uskutočňujú rybárske preteky. Kvalitu a čistotu vody sleduje Úrad verejného zdravotníctva a rozbory sú zverejňované na webe. Rekreanti sú si tak istí o bezpečnosti kúpania.

V rámci vodných športov si návštevníci môžu prenajať vodné bicykle tzv. delfíny, člnky a kajaky. Vodná plocha je vhodná i na windsurfing. V areáli ,,Zelenky” sú novovybudované športoviská, kde si návštevníci môžu zahrať volejbal, tenis, stolný tesni, futbal a vodný futbal. Stredisko má čo ponúknuť i pre najmenších – rôzne preliezačky, pieskoviská, kolotoče a hojdačky.

Ubytovanie a zábavné podniky

Návštevníci sa môžu ubytovať v rôznych typoch ubytovania – kempe, mobilných domčekoch, privátnych ubytovniach i v hoteloch.

ubytovanie Zelená vodaCamping Zelená voda  ponúka 24 komfortne vybavených mobilných domčekov, ktoré sú klimatizované. Kapacita domčekov je 120 miest. Každá chatka je vybavená i mikrovlnou rúrou, chladničkou, TV, toaletou, sprchovacím kútom a pre letné posedenie majú chatky pristavené kryté terasy.

V tesnej blízkosti sa nachádza i Hotel Perla**, ktorý ponúka ubytovanie v apartmánoch i v dvojlôžkových izbách, pričom každá z izieb má balkón s výhľadom na vodnú plochu ,,Zelenky”. Jeho kapacita je 70 hostí. Hostia môžu využiť stravovacie služby á la carte reštaurácie Hotela Perla. Hotel má celoročnú prevádzku.

Okrem bufetov sa tu nachádzajú i viaceré bary, diskotéky a v letných mesiacoch sa konajú zábavné akcie – festivaly, koncerty, letné premietanie filmov.

Ostatné služby a atrakcie v okolí

Veľkým plus je 24 hodinová strážna služba, parkovanie a čo rozhodne uvíta každý návštevník je wifi pripojenie v celom areáli Zelenej vody. Neďaleko areálu Zelenej vody je Kačín – jazdecká škola, ktorá ponúka možnosť vychádzok do prírody na koňoch. V blízkosti sa nachádzajú historické pamiatky – Beckovský, Čachtický hrad a o niečo vzdialený hrad Tematín.

Stredisko Zelená voda prezývaná ako ,,Zelenka”  je obľúbeným miestom trávenia letnej dovolenky rodín i partií mladých ľudí. Zelená voda spája relax so zábavou.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s