Vodná nádrž Duchonka

Vodná nádrž Duchonka sa nachádza približne 18 km severozápadne od okresného mesta Topoľčany, v prostredí pohoria Považského Inovca. Samotná vodná nádrž Duchonka s brezovo-borovicovým hájom vytvárajú atraktívnu oblasť pre trávenie letných mesiacov. Vodná nádrž zaberá plochu takmer 17 ha. Západná časť vodnej nádrže je lemovaná piesočnou plážou.

Vodná nádrž Duchonka

Typickým využitím nádrže Duchonky je člnkovania, surfovania, bicyklovania na vodných bicykloch a rybolov. Okrem vodných športov je pre návštevníkov k dispozícii športový areál s tenisovými kurtmi, volejbalovým ihriskom, stolným tenisom a tenisom a taktiež minigolfovým ihriskom.  Deti nájdu zábavu na rôznych hojdačkách a preliezačkách. Kúpanie v tejto vodnej nádrži je len na vlastné riziko, pretože kvalita vody nie je vyhovujúca.

V rekreačnej oblasti Duchonka sa každoročne uskutočňuje i hudobný festival SPACE MUSIC SUMMER, kde vystúpia najznámejší slovenský hudobníci. Letná zábava na Duchonke je návštevníkom festivalu zaručená!

lovecký Kaštieľ pri DuchonkeV blízkosti rekreačnej oblasti Duchonka sa nachádza kultúrna pamiatka Lovecký kaštieľ, ktorý dal postaviť v roku 1930 – 1931 Dr. Štefan Haupt von Buchenrode pre svoju dcéru Hedalise. V roku 1945 Nemci kaštieľ vyrabovali, poškodili vnútorné zariadenie a podpálili ho. V roku 1950 kaštieľ opravili a bola v ňom umiestnená Lesnícka majstrovská škola. Neskôr patrilo pod Ministerstvo vnútra SR. A v súčasnosti je to Európsky inštitút, ktorý poskytuje návštevníkom ubytovanie s možnosťou stravovania.

Ďalšou kultúrnou pamiatkou, ktorú môžu návštevníci obdivovať je  ktoré môžu návštevi obdivovať je pomník padlým v SNP a v druhej svetovej vojne.

Chatová oblasť Duchonka

V lokalite Duchonka je postavených 420 súkromných a 26 podnikových chát.

Chata Duchonka je situovaná v  príjemnom prostredí rekreačnej oblasti Duchonka. Chata sa nachádza 700 m od priehrady (cca 15 minút chôdze) v chatovej oblasti Vinohrady. Kapacita je 10 osôb. Ubytovanie je v v izbách: 3 – lôžková na prízemí, 3 a 4 – lôžková na poschodí. Súčasťou chaty je plne vybavená kuchyňa, veľká spoločenská miestnosť s kozubom a TV, soc. zariadenie, kúpeľna so sprchou.

Penzión Slniečko je novozrekonštruovaná budova. Celková kapacita penziónu je 70 lôžok, s dvoj- až štvor-lôžkovými izbami. Jedáleň s krbom a barom má kapacitu 80 miest. Hosťom penziónu je k dispozícií spoločenská miestnosť s TV. Súčasťou areálu je bufet, vonkajšia terasa a ohnisko na opekanie. Hosťom sa naskytuje možnosť parkovať  priamo pred penziónom.

Vodná nádrž Duchonka je dnes vyhľadávanou rekreačnou oblasťou tuzemskými a zahraničnými návštevníkmi. Zábava pri vode je tá pravá letná dovolenka a relax, ktorú možno zažiť práve pri vodnej nádrži Duchonka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s