Letné termálne kúpalisko Patince

 Letné termálne kúpalisko Patince sa nachádza 15 km od Komárna pri najjužnejšej obci Slovenska – Patince.

Termálne kúpalisko Patince

História liečivého prameňa

Miestny obyvatelia objavili a využívali liečivý prameň  už v 13. storočí. Prvé kúpele v Patinciach boli vybudované za čias Rímskej ríše za vlády Marca Aurélia. Do týchto prameňov chodievali odpočívať vojaci z neďalekej pevnosti Kelemantia na hranici Limes Romanus. Grof Nedetzky vybudoval okolo prameňa vane v ktorých sa liečili ľudia zo širokého okolia na chorobu končatín. Od roku 1953 je termálny prameň vyhlásený za chránenú oblasť.

Letné termálne kúpalisko má  v Patinciach bolo vybudované a sprevádzkované od roku 1966. Areál  kúpaliska patrí medzi  najteplejšie územné lokality na Slovensku. Letné termálne kúpalisko využíva termálny prameň má teplotu 27C° a vyviera z hĺbky 160–200 m. Liečivé účinky prameňa  priaznivo pôsobia na – prekrvenia končatín, kože a celého tela, zlepšuje svalové napätie,  a pôsobí aj na nespavosť.

Bazény a tobogánový svet

V roku 2012 bol dobudovaná atrakcia –  tobogánový svet, ktorý pozostáva z 3 tobogánov o celkovej dĺžke 150m.tobogánový svet - termálne kúpalisko Patince

Okrem tobogánov majú návštevníci na výber z 5 rôznych bazénov:

Športový bazén – hĺbka 1,15 – 1,8 m, veľkosť 20 x 44 m, teplota vody 24 – 28 °C

Plavecký bazén – termálny – hĺbka 1,5 – 1,6 m, veľkosť 18 x 12 m, teplota vody 27 – 28 °C

Sedací oddychový bazén – termálny hĺbka 0,95 m, veľkosť 16 x 18 m, teplota vody 30 – 34 °C

Rekreačný bazén – termálny – hĺbka 0,6 – 1 m, veľkosť 17 x 18 m, teplota vody 27 – 28 °C

Detský bazén – termálny   – hĺbka 0,2 – 0,4 m, veľkosť 20 x 10 m, teplota vody 27 – 30 °C.

Ubytovanie

Komfortné a luxusné ubytovanie poskytuje Wellness hotel Patince**** , ktorý sa nachádza  v areáli termálneho kúpaliska Patince. Kapacita hotela je 250 lôžok. Izby hotela sú  rodinného typu, de luxe mezonetové izby pre náročnejších a ďalšie 3 luxusné apartmány.   V hoteli sa nachádza najväčší zážitkový krytý bazén na Slovensku, ktorý je súčasťou bazénového sveta vrátane detského bazéna a kľudového bazéna. V saunovom svete nájdete 4 druhy sáun, ľadový relax, Kneippov kúpeľ a jacuzzi. Wellness centrum poskytuje nadštandardnú ponuku relaxačných procedúr zahrňujúcu klasické masáže, thajské masáže, zábaly, celotelové kozmetické ošetrenia. Vo Wellness centre sa využíva termálna voda vo všetkých bazénoch. Reštaurácia hotela Patince podáva raňajky a večere vo forme bufetových stolov.

Wellness hotel Patince

Ďalšou možnosťou ubytovania priamo v rekreačnom areáli Patince poskytuje Villa Patio . V ubytovacom zariadení sú štyri samostatné apartmány – dva apartmány pre 4 osoby -jedna manželská posteľ a dve samostané postele a dva apartmány pre 2 osoby -jedna manželská posteľ. Kapacita vily je 14 osôb. V každom apartmáne sa nachádza kuchynka vybavená sporákom, chladničkou, mrazníčkou a  rýchlovarnou kanvicou. V kúpeľni je sprchový kút, wc, umývadlo a sušič na vlasy. V štyroch apartmánoch je k dispozícii TV. V areáli kúpaliska je jeden športový bazén, ktorý je vzdialený od vily približne 100 m, jeden detský bazén a rekreačný bazén s tobogánom asi 80 m od vily.

Letné kúpanie spojené so zábavou poskytuje kúpalisko Patince. Liečivá termálna voda pomohla zlepšiť zdravie už mnohým spokojným hosťom. Najväčší zážitkový krytý bazén, ale i ostatné bazény a tobogány garantujú spokojnosť pre rôzne skupiny návštevníkov. Ešte neviete ako strávite letné prázdniny s vašimi ratolesťami? Skúste návštevu termálneho kúpaliska Patince.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s