Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska sa nachádza na juhu Slovenska, neďaleko Nových Zámkov. Vďaka termálnej vode poskytuje návštevníkom možnosť v letnom ako i v zimnom období. Termálna liečivá voda dosahuje teplotu 33 až 40 °C. Zložením a vlastnosťami totižto pripomína vodu v Mŕtvom mori. Jej účinky pomáhajú pri zdravotných ťažkostiach a chorobách –  dýchacích ciest, kožných chorobách a ekzémoch, ochoreniach štítnej žľazy, pohybového ústrojenstva, reumatizme a ďalších.

Areál kúpaliska sa rozprestiera na ploche 12 ha.

areál termálneho kúpaliska Podhájska

Počas letnej turistickej sezóny je návštevníkom termálneho kúpaliska k dispozícii 10 bazénov s geotermálnou i s úžitkovou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C, tobogán, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí s kapacitou 180 skriniek a skrinky na odkladanie cenností. V areáli  sú zabezpečené i gastronomické služby  v zariadeniach ako sú reštaurácie, kaviarne, cukrárne a bufety. Letná turistická sezóna obvykle začína v mesiaci máj a končí v mesiaci október.

Mesiac október nezaviera brány kúpaliska, nasleduje totiž zimná turistická sezóna. Zimná turistická sezóna obvykle začína v mesiaci novembera končí v mesiaci apríl nasledujúceho roku. Počas zimnej turistickej sezóny sú k dispozícií 3 bazény  s geotermálnou vodou s teplotami 18 °C až 40 °C:zimné kúpanie v bazénoch Podhájska

-sedací bazén – s termálnou vodou, teplota vody do 40 °C,

-detský bazén – s termálnou vodou, teplota vody do 32 °C,

-ochladzovací bazén – s úžitkovou vodou, teplota vody min. 18 °C.

Wellness centrum Aquamarin

Kúpalisko Podhájska sa môže pýšiť i wellness centrom Aquamarin, ktoré poskytuje komplex služieb pre oddych a relaxáciu. Vo wellness centre je návštevníkom k dispozícii vnútorný i vonkajší bazénový svet, vitálny svet, turecký kúpeľ Hammam, oddychové priestory, botanická záhrada a kaviareň.

Wellnes Aquamarina PodhájskaBazénový svet  – predstavuje 9 bazénov s termálnou i úžitkovou vodou s množstvom vodných atrakcií vo vnútornom i vonkajšom prostredí.

Vitálny svet – zahŕňa komplex služieb pre relaxáciu – komplex sáun, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén.

Termálne kúpalisko je poskytuje i služby ako napríklad – masáže, hydromasážne vane, masáže v sprchovacom kúte, vane s geotermálnou vodou, solárioum a saunu.

Ubytovanie Podhájska zabezpečujú rôzne hotely, penzióny a apartmány v rodinných domoch.

Termálne kúpalisko Podhájska sa stáva cieľom rekreačných pobytov seniorov a v lete ju najčastejšie navštevujú rodiny s deťmi. Kúpalisko Podhájska rozhodne naplní očakávania i náročných hostí, vďaka wellnes centrumu Aquamarin a kvalitnými službami.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s