Termálne kúpalisko Vrbov

Celoročné termálne kúpalisko Vrbov  je vzdialené od Kežmarku 7 km a  15 km od Tatranskej Lomnice v doline Vrbovského potoka.

letná sezóna - Termálne kúpalisko Vrbov

Teplota vody v bazénoch je od 26 C do 38 C. Termálna voda má blahodarné a liečivé účinky na:

– pohybový aparát,

– nervové ústrojenstvo,

– dýchací systém a

– srdcovocievny systém.

vonkajšií areál kúpaliska VrbovKúpalisko má vybudovaných  desať bazénov, z toho štyri detské. Termálnou vodou je napúšťaný i 61 m dlhý tobogán. Okrem tobogánu sú ďalšími atrakciami vodná šmykľavka a protiprúdové plávanie.

Okrem toho areál poskytuje rôzne možnosti športovania – volejbal, detské ihrisko s preliezačkami a šmykľavkami, výlety do okolia. V bezprostrednej blízkosti areálu kúpaliska sa nachádza jeden lovný rybník o rozlohe 13,5ha. Záujemcovia o lov rýb majú možnosť si zakúpiť celodenné alebo týždenné povolenie na rybolov.

Ubytovanie

Návštevníci sa môžu priamo v areáli ubytovať v bungalovoch či apartmánoch.  Bungalovy poskytujú  ubytovanie v dvoj-posteľových izbách, s možnosťou prístelky, so sociálnym zariadením. Izby sú vybavené televíznym prijímačom a chladničkou. Pre rodiny s deťmi sa odporúčajú apartmány.

Okrem toho aj v areáli kúpaliska možnosť ubytovania v unimobunkách kemping. Kapacita ubytovania v unimobunkách je 72 osôb, kapacita campingu je 500 osôb.

Ďalšou možnosťou ubytovania sú penzióny a súkromné priváty.

Penzión Mária  je vzdialený približne 150 metrov od termálneho kúpaliska Vrbov. Vo vybavení každej izby je televízny prijímač a chladnička. Penzión Mária svojou reštauráciou pre hostí podáva raňajky a večeru. Kapacita stravovacej jedálne je 25 osôb. Doplnkové služby: sauna, hydro- masáž, stolný tenis, jazda na koni.V okolí obce Vrbov je veľa historických, kultúrnych pamiatok a prírodných krás ktoré sa oplatí vidieť. 250 metrov od Penziónu sa nachádza rybník.

Penzión Žltý dom  je ďalšou možnosťou ubytovania pri kúpalisku Vrbov. K dispozícií je 5 izieb – 3 izby štvor-lôžkové, 1 izba dvoj-lôžková a taktiež 1 izba troj-lôžková.  Hosťom pre skvalitnenie dovolenky v podobe cyklo-výletov Penzión požičiava bicykle.

Liečivú termálnu vodu kúpaliska Vrbov odskúšali už mnohí spokojní a zrelaxovaní návštevníci. Výhodou termálneho kúpaliska Vrbov je jeho celoročné užívanie. Popri kúpaní na kúpalisku môžu dovolenkári uskutočniť i výlety do neďalekých miest –  Kežmarok 7 km,   Levoča  22 km a  o niečo ďalej sa nachádza najrozsiahlejší slovenský hrad – Spišský hrad 36 km. V blízkosti je i Slovenský Raj, Vysoké Tatry, či Pieniny.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s