Zemplínska Šírava a ubytovanie v jej blízkosti

Zemplínska šírava s pôvodným názvom Zemplínska sĺňava vznikla na mieste mladej priekopovej prepadliny medzi južnými svahmi Vihorlatského pohoria a neotektonickými štruktúrami za účelom spútania rozlievajúcich sa vôd. 

Zempínska Šírava

Z jej napúšťaním sa začalo na jar v roku 1963 a do prevádzky bola daná v auguste 1966. Jej prvotným významom bolo a je zabrániť povodňovým katastrofám, byť zdrojom vody na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy a vodným zdrojom pre vzmáhajúci sa energetický priemysel. Pôvodne sa rátalo len s čiastočným využitím nádrže pre turistiku miestneho významu. Vývoj však ukázal, že vďaka ustálenému letnému počasiu kedy teplota vody neklesne pod 20 °C, začali navštevovať  nádrž masy turistov z celého bývalého Československa i ostatných okolitých štátov. Nádrž sa týmto stala významnou oblasťou cestovného ruchu.

Priehrada Zemplínska Šírava má mimoriadne priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov. Pláže sú štrkovité a trávnaté. Vo všetkých strediskách sú požičovne člnkov, vodných bicyklov a v niektorých i vodných skútrov alebo vodných lyží.

Je tu tiež vybudovaných 7 rekreačných stredísk. V každom rekreačnom stredisku sa nachádza sieť hotelov, penziónov, chát a autokemping.

Zempínska Šírava Penzión FamilyJedným z najobľúbenejších penziónov je Penzión Family. Je situovaný 100 metrov od priehrady Zemplínska Šírava a 12 minút jazdy autom z Michaloviec. Ponúka vám saunu, záhradu s výbavou na grilovanie a vonkajší sezónny bazén. Vo všetkých priestoroch môžete bezplatne využívať Wi-Fi pripojenie na internet a k dispozícii máte aj bezplatné súkromné parkovisko. Každá izba v Penzióne Family je vybavená chladničkou a niektoré majú aj súkromnú terasu. Penzión má aj reštauráciu s terasou, kde si pochutíte na miestnych zemplínskych špecialitách. Na mieste nájdete aj bar.

Zempínska Šírava penzión TíliaĎalším penziónom v blízkosti Zemplínskej Šíravy je Penzión Tília. Penzión Tilia sa nachádza v rekreačnom stredisku Hôrka, 200 m od piesočnatej pláže so štrkovitým dnom, ktoré je zárukou čistej vody. Je určený hlavne pre rodiny s deťmi a prevádzkuje celoročne. Každý apartmán pozostáva z kúpeľne, obývacej izby s kuchyňou a prestrešenej terasy so samostatným sedením. Súčasťou penziónu sú tri altánky,  menší pre 6-10 osôb a väčší pre 20-30 osôb, s kozubami a grilom a hudono športový altánok pre 20-30 osôb.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s