Google Street View na Slovensku – kde sa autom nedostanete

Google Street View ste už určite všetci zachytili. Táto služba vám umožňuje objavovať miesta na celom svete, vrátane Slovenska prostredníctvom 360-stupňových snímok na úrovni ulíc. Môžte sa tak prejsť po miestach kde si myslíte, že sa nikdy nedostanete alebo po miestach kde by ste sa báli zájsť. Google snímky, ktoré sú použité v tejto službe nafotil Google za pomoci špeciálne vybavených Street view áut, ktoré brázdili aj vašimi ulicami. Spoločnosť chce najnovšie zachytiť aj panorámy miest, kde sa autom nedostali.

“Google na slovenskú nôtu”

Najnovšie Google spustil iniciatívu s názvom “Google na slovenskú nôtu”, jej súčasťou je tiež zachytenie živých náhľadov z turisticky príťažlivých a unikátnych miest, ktoré sa nachádzajú na Slovensku. Vo verejnom hlasovaní “Sovenské Street VIew tipy” si ľudia vybrali lokality, ktoré by chceli takýmto spôsobom zachytiť. Nominovaných bolo 4000 lokalít, z ktorých bolo vybraných prostredníctvom verejného hlasovania 10 najpopulárnejších a z nich zvíťazili Vysoké Tatry, Oravský hrad a Slovenský raj. V najbližších dňoch do nich Google zavíta a stanú sa tak súčasťou Street View. Prvým v poradí by mal byť Oravský hrad. No všetko záleží od okolností a najmä od počasia. Na týchto záberoch sa ukážu národné parky v plnej svojej kráse a celé turistické chodníky, na ktoré sa dá dostať len pešo. Táto celková myšlienka vznikla na základe spolupráce Slovenskej agentúry cestovného ruchu (SACR) so spoločnosťou Google, za účelom spropagovania Slovenska v zahraničí.

Google Street View Trekker a Trike na SLovensku.

Google na túto výzvu použije trojkolky Trike a batohy Trekker. Batohy aj trojkoľky sú špeciálne tým, že sú vybavené niekoľkými kamerami, ktoré v pravidelných intervaloch budú zachytávať panoramatické náhľady. Trojkolka je vlastne špeciálne upravený trojkolesový bicykel, ktorý bude mať privilégium – bude môcť jazdiť na peších zónach a na miestach, ktoré sú určené len pre chodcov. Jej váha je viac ako 110 kíl a jazdci musia najskôr prejsť špeciálnym školením, aby mohli na tejto trojkolke jazdiť. Batohy obsahujú špeciálny kamerový systém, ktorý pozostáva z 15 objektívov a každý z nich je natočený iným smerom. Fotky týmito kamerami sú urobené každú približne 2,5 sekundu.

Snímanie má Google naplánované na najbližšie mesiace. Prvoradé budú 3 víťazné oblasti a ďalšími nominovanými sa bude Google inšpirovať do budúcnosti.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s