Vysoké Tatry a ich krásne Popradské pleso

Prvé osídľovania v oblasti Vysokých Tatier siahajú až do praveku. Dôkazom, že táto oblasť bola osídlená je nálezisko lebky neandertálca z mladšej doby kamennej, ktoré bolo objavené v Gánovciach roku 1926. Vďaka expozícií daného nálezu sa stalo Podtatranské múzeum v Poprade stredobodom pozornosti. Stredovek priviedol do tatranského regiónu zlatokopov a hľadačov pokladov. K najznámejších patrili bane v oblasti Kriváňa. Neskôr do tatier prichádzali rôzny botanici, vedci ako aj horolezci, domáci a zahraniční turisti.

Popradské pleso

Vysoké Tatry ponúkajú nádherné prostredie plné rozmanitých turistických chodníčkov, jazier, skalných previsov a brál, ktoré každý deň lákajú stále nových a nových turistov, ktorý sa sem veľmi radi zase vracajú. Jedným z nádherných miest je aj Popradské pleso. Jazero, ktoré má hĺbku 17 m a nachádza sa v nadmorskej výške 1 494,3 m.n.m. Rozlohou je štvrté najväčšie jazero pri ktorom stojí Horský hotel Popradské pleso, v ktorom sa môžete ubytovať a vychutnávať si blízkosť plesa a krásnej prírody.

popradske-pleso-hotelTento hotel, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 1 500 m.n.m. je od Štrbského Plesa vzdialený 60 minút chôdze. Jeho súčasťou je reštaurácia ktorá ponúka veľký výber slovenských, ale aj zahraničných jedál. Hotel prináša príjemný oddych a relax v prostredí nádhernej prírody a horského vzduchu ako aj množstvo rekreácií a aktivít či už v areáli hotela alebo mimo neho.

Turisti, horolezci alebo bežný ľudia, ktorý sa radi kochajú prírodnou krásou sa radi stále vracajú do Vysokých Tatier. Tatry vždy boli, sú a aj budú doménou Slovenského národa. 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s