Mesto Štúrovo, dovolenka a ubytovanie

História mesta Štúrovo

Mesto Štúrovo vzniklo na sútoku rieky Dunaja a Hrona. Bolo osídlené už v dobe kamennej. Mesto štúrovoNa území dnešného Štúrova stál kedysi hrad o ktorom hovorí písomnosť z r. 1304. Hrad, spolu s mostom a kostolom však zničili Turci. Na mieste hradu následne vybudovali v r. 1546 opevnenie dunajského mosta do Ostrihomu a nazvali ho Džizgerdelen Parkany. Neskôr tu zaviedli týždenné trhy, ktorých tradícia sa zachováva až dodnes. Nadväzuje na ne jesenný jarmok svätého Šimona a Júdu, ktorý obyvatelia veľmi obľubujú. Ďalej bola v roku 1848 vybudovaná Štúrovská železničná trať medzi Budapešťou a Štúrovom a odvtedy sa štúrovská železničná stanica stala významným dopravným uzlom.

Súčasnosť

Mesto má dnes približne 11 100 obyvateľov a leží na ľavom brehu Dunaja na Slovensko-maďarskej hranici. Štúrovo je najjužnejšie ležiacim mestom Slovenska.

Termálne kúpalisko VADAŠMesto priťahuje návštevníkov svojim krásnym prírodným prostredím. Začína sa tu totiž ohyb Dunaja s úžasným výhľadom na klasickú baziliku v Ostrihome. Priamo pri meste sa vlieva rieka Hron do Dunaja. Tieto rieky ponúkajú vynikajúce podmienky pre milovníkov dobrodružných výletov. Milovníkov prírody potešia Kováčovske kopce, ktorými je mesto obklopené. Štúrovo však väčšina ľudí pozná ako kúpeľné mesto, pretože sa tu nachádza Termálne kúpalisko VADAŠ. Je právom obľúbené aj za hranicami a ponúka ideálne podmienky na oddych pre milovníkom vody a slnka.

Kde sa ubytovať?

Hotel St. FlorianOdporúčame vám jeden z najlepších hotelov v Štúrove a to Hotel ST.FLORIAN, ktorý sa oprávnene pýši 3 hviezdičkami. Ubytovanie poskytuje v 10 dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky a v 2 apartmánoch. V prípade nepriaznivého počasia sa nemusíte báť, že by ste sa na izbe hotela nudili, keďže izby sú vybavené televízorom. K pohodliu vám dopomôže aj klimatizácia v izbách. Izby majú balkóny s krásnym výhľadom na most Márie Valérie a ostrihomskú katedrálu. Bonusom je dvor so stráženým parkoviskom, ktorý je súčasťou hotela.

Reštaurácia St. FlorianS občerstvením tu tiež nebudete mať žiaden problém, keďže súčasťou hotela je reštaurácia ST.FLORIÁN, v ktorej si môžete pochutnať na výborných jedlách nie len slovenskej ale aj talianskej kuchyne a na svoje si prídu aj vegetariáni. Jedlá slovenskej kuchyne, sú podávané na drevených tanieroch, čo dodáva atmosféru pri jedení. Ďalšou odlišnosťou od iných reštaurácií je, že prílohy (dusené a pečené zemiaky, dusená zelenina a ovocie) sa pripravujú v peci a práve preto je ich chuť neporovnateľná s prílohami, ktoré sú väčšinou pripravované v elektrických peciach. O kvalite poskytovaných služieb svedčí aj spokojnosť premiérov V4 z návštevy.

My môžeme už len dodať, že vám prajeme príjemnú dovolenku v meste Štúrovo.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s